Nowy Rok w Aikido Shoryukai Polska

Drodzy Aikidocy z Aikido Shoryukai Polska,

Rozpoczęliśmy Nowy Rok 2020. Dla wielu z Was będzie to również nowy rok treningowy z wieloma wyzwaniami i atrakcjami. Chciałbym poniżej przedstawić najważniejsze z nich.

Zaczniemy jednak od najważniejszych wspomnień i podsumowania roku 2019.

Jako członkowie Aikido Shoryukai Polska spotykaliśmy się na wielu zorganizowanych przez nasze kluby  stażach,  obozach i warsztatach. Uczestniczyliśmy też w wielu stażach i wyjazdach w kraju i za granicą.

Najważniejsze z wydarzeń to:

3 staże z Shihanem Ruudem Van Ginkel w Polsce:

Luty – Warszawa
Kwiecień – Gdańsk. Staż Okazji 30-lecia Aikido w Gdańsku
G
rudzień – Warszawa

Lipcowy obóz dla dzieci i młodzieży w Okoninach Nadjeziornych

Sierpniowy obóz dla dorosłych w Rucianem-Nidzie

     Wiele warsztatów i staży prowadzonych w klubach Aikido Shoryukai Polska przeze mnie i innych instruktorów ASP w naszych dojo w Elblągu, Gdańsku, Gryficach, Warszawie (w Choszczówce i na Kole) oraz Wieliszewie. Miałem też przyjemność prowadzić w listopadzie staż w Bredzie dla ćwiczących w Aikido Shoryukai Nederland oraz w Aikido Shoryukai Belgium.

W czerwcu nasi instruktorzy i ćwiczący wzięli udział w IX Krajowym Stażu Technicznym PFA w Suchym Lesie. Staż poprowadził Shihan Hombu Dojo Hiroyuki Namba.

W lipcu, wraz z Shihanem Ruudem Van Ginkel wzięliśmy udział w uroczystościach pogrzebowych Pani Hisako Shimamoto, żony Senseia Shimamoto, znanej nam jako Mama-san, które odbyły się w Osace w świątyni Shosenji.

W tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy zdecydowali się pomóc w zorganizowaniu tego nagłego wyjazdu i przekazali wyrazy wsparcia oraz kondolencje, które złożyłem na jego ręce będąc na miejscu. Sensei był bardzo wzruszony i w imieniu rodziny Shimamoto przekazał podziękowania dla wszystkich łączących się w smutku w naszym kraju.

W uroczystościach wziął również udział Doshu Aikido Moriteru Ueshiba, wielu shihanów z całej Japonii oraz delegacje z wielu krajów utrzymujących kontakty z rodziną Shimamoto m.in. z Kanady, Niemiec, Francji, Izraela, Holandii i Polski.

W lipcu nasza delegacja uczestniczyła w obchodach 60-lecia Aikido w Almere w Holandii. Staż poprowadził prawnuk założyciela aikido, Hombu Dojo Cho Mitsuteru Ueshiba. Oprócz niego pojedyncze treningi stażowe poprowadzili znani shihani Aikikai, m.in. Christian Tissier, Ruud Van Ginkel, Terry Ezra, Peter Goldsbury i wielu innych.

W roku 2019 zostały odnowione na nową kadencję i nadane nowe tytuły instruktorskie Polskiej Federacji Aikido uprawniające do przeprowadzania egzaminów na stopnie kyu.
W Aikido Shoryukai Polska tytuły otrzymali:

Tytuł Shidoin:

Paweł Zdunowski 5 dan
Lech Misiarek 4 dan
Tomasz Wiśniewski 4 dan

Tytuł Fukushidoin:

Irena Kitkowska 3 dan
Jacek Marciniak 3 dan
Dariusz Trojanowski 3 dan
Arkadiusz Grodzicki 2 dan

Wiele osób zdało swoje kolejne egzaminy na stopnie kyu, a 10 osób uzyskało promocje na pierwsze lub kolejne stopnie dan:

1 dan – 4 osoby, 2 dan – 4 osoby i 3 dan – 2 osoby.

Jak widać, mimo jednego, bardzo smutnego wydarzenia, był to bardzo owocny rok dla naszej organizacji.

 

W nowym roku 2020 czeka nas również wiele wydarzeń oraz spotkań treningowych i integracyjnych.

Będzie to rok Obchodów 30-lecia powstania Polskiej Federacji Aikido, której członkami są nasze kluby. Jako wydarzenie rocznicowe zostanie zorganizowany X Jubileuszowy Krajowy Staż Techniczny PFA, który jak co roku poprowadzi sympatyczny Shihan Hombu Dojo Hiroyuki Namba – 6 dan.

Będziemy znów ćwiczyć razem na stażach, obozach, warsztatach i codziennych treningach we wszystkich naszych Dojo. Sprawdzajcie regularnie kalendarz staży na stronie internetowej i obserwujcie wydarzenia i relacje na profilu Facebook.

Już w dniach 24-26 kwietnia organizujemy kolejny staż z Shihanem Ruudem Van Ginkel z Holandii.
W tym roku zorganizujemy również okrągłe, 100 Sobotnie Warsztaty Aikido w WKAA.

Poza wymienionymi wydarzeniami czeka na Was w tym roku również kilka niespodzianek, ale jak to z niespodziankami bywa – czas na ogłoszenia przyjdzie…

Na koniec przekazuję Wam najlepsze życzenia noworoczne od Senseia Katsuyuki Shimamoto i Ruuda Van Ginkel, a ze swojej strony również życzę Wam wszystkim Szczęśliwego i Owocnego Nowego Roku 2020, a w nim samych sukcesów, pozytywnych osiągnięć i prostych przyjemności. Również tych płynących z treningu aikido i spotkań z grupą aikidoków z Aikido Shoryukai Polska.

 

Paweł Zdunowski

Dyrektor Techniczny Aikido Shoryukai Polska

<< Wróć

Copyright © 2020 Warszawski Klub Aikido Aikikai Paweł Zdunowski, wszystkie prawa zastrzeżone.