Piotr Faryna 3 dan

<< Powrót

Piotr Faryna 3 dan

PIOTR FARYNA 3 dan

www.faryna.eu

AIKIDO
Przypadek niezbyt typowy, bo na matę pierwszy raz wybrałem się po skończeniu 42 lat. Przedtem, przez 20 lat - zero fizycznych ćwiczeń. Chyba tylko ktoś w podobnej sytuacji, jest w stanie zrozumieć ograniczenia i problemy jakie ona ze sobą niesie. Brak czasu - dom, praca, inne zajęcia... Spore obciążenia stawów, kręgoslupa i mięśni trzeba pomnozyc razy "n" w przypadku adepta zaczynajacego "w średnim wieku". Postawa tragiczna. Orientacja w przestrzeni też zerowa. Pamiętam, jak jak na którymś z pierwszych treningów prosiłem sensei'a, żeby mi narysował, ze strzałkami, na czym polega irimi tenkan, bo nie mogłem skojarzyc którą nogą i w którą stronę... A tu własnie minęło 4 lata, odkąd pierwszy raz pojawiłem sie na " Kole".To, co kiedyś było niewyobrażalnie trudne, stało się normalnie trudne. Im więcej umiem, tym jaśniej widzę, jak wiele jeszcze zostało.... ale z drugiej strony z każdym miesiącem wspinam się o mały szczebelek wyżej.

JAPOŃSKA SZTUKA UŻYTKOWA
Zanim jeszcze zacząłem myśleć o Aikido, interesowałem się japońską sztuką użytkową. Najpierw od strony teoretycznej, potem od praktycznej. Zajmuję się w wolnych chwilach pracami w drewnie oraz oprawą miecza japońskiego. Głównie są to kompletne rekojeści miecza (tsuka) i pochwa (saya). Bardzo lubię renowacje i rekonstrukcje zabytkowej oprawy. Czasem próbuję też studiować możliwości wykonywania tradycyjnych japońskich przedmiotów użytkowych jak na przykład drewniane szkatułki (inro).

O SOBIE
Często, kiedy się zapomnę i nie patrzę w lustro, wciąż wydaje mi się, że mam 20 lat. To bardzo sympatyczne uczucie.Z wykształcenia jestem prawnikiem, choć nigdy nie pracowałem w tym zawodzie. W życiu robiłem sporo różnych rzeczy, a obecnie pracuję jako redaktor naczelny miesięcznika branżowego i portalu internetowego związanych z transportem. Oprócz Aikido i Japonii interesuję się wiedzą popularnonaukową, słucham różnej muzyki z przewagą klimatów typu "Radio Head". Nie cierpię chamstwa i pozeranctwa.

To ja. Przykład mojej pracy: intarsja z motywem samuraja - mahoń z egzotycznymi fornirami
Przykład mojej pracy: kompletna oprawa katany ( saya wzór "słoje drewna", czarna laka plus sproszkowane złoto)
Przykład mojej pracy: podstawa na 4 miecze ( katanakake) z szufladkami na przybory i napisem "taniec miecza". Przykład mojej pracy: inro, czarna laka z prószonym złotem, netsuke - z rogu jelenia, motyw muszli z perłą.
Przykład mojej pracy: tsukaito z przeplotem na tanto tsuka.
<< Powrót

Copyright © 2018 Warszawski Klub Aikido Aikikai Paweł Zdunowski, wszystkie prawa zastrzeżone.